I Rowerowy Rajd Gwiaździsty "Malowniczy Wschód", organizowany przez LGD „Ziemi Chełmskiej” i Grupę Rowerową ODOWA - Chełm już za nami! Około 180 rowerzystów uczestniczyło w Rajdzie. W rowerowym odkrywaniu Malowniczego Wschodu udział wzięli mieszkańcy 8 gmin partnerskich LGD, rowerzyści z gmin ościennych, włodarze, a także grupy rowerowe: ODNOWA - Chełm, OBST, Chełmska Grupa Rowerowa, Ruda Team oraz przedstawiciele SOWR-u. Dziękujmy za tak liczne przybycie, wytrwałość i wspólną zabawę. Szczególne podziękowania składamy na ręce Gospodarza tegorocznego Rajdu - Gminy Żmudź, za wyjątkową atmosferę w niebywałym otoczeniu „Dębowego Lasu”. Rajd pokazał piękno gmin wschodniej części powiatu chełmskiego i hrubieszowskiego.

GALERIA ZDJĘĆ LGD <<<

Relacja Janusza Sz.:

- Oj, dużo nas było. Słoneczko, lekki wiaterek, znakomite humory. Asfalt, las, trochę szutru. Impreza super. Fajna kapela skocznie przygrywała. Miska grochówki znakomicie uzupełniła spalone kalorie. Na kiełbaskę jakoś zabrakło czasu. Organizatorom dziękujemy, za rok chętnie przybędziemy na kolejną edycję festynu "Malowniczy Wschód".

Galeria zdjęć <<<

Relacja Karola Ł.:

- Rajd jak najbardziej udany, widać było zadowolenie na twarzach rowerzystów, dobre humory dopisywały również organizatorom. To piękna rozrywka szczególnie dla rowerzystów-amatorów. Poczęstunek i losowanie nagród dawało ludziom frajdę. Była to dopiero pierwsza edycja rajdu, mam nadzieję, że to dopiero początek. Jak wiadomo nad Zalew "Dębowy Las" rowerzyści dojeżdżali z różnych miejscowości, z poszczególnych gmin. Ja uczestniczyłem w tej dłuższej wyprawie z Chełma (około 70 km). Wyruszyliśmy 8-osobową grupką nieco z opóźnieniem o godz. 7:45. Jechaliśmy trasą: Chełm (pl. Łuczkowskiego) - Rożdżałów - Sielec - Leśniowice - Horodysko (zalew Maczuły) - Wojsławice - Turowiec - Maziarnia - Wólka Leszczańska - Żmudź - Wołkowiany (zalew "Dębowy Las"). Trasa była więc delikatnie zmieniona od zaplanowanej, no i oczywiście wymagająca, przez pagórkowate tereny na południe od Chełma. Tempo w miarę szybkie, ale jechała z nami nowicjuszka i też dała radę.

Miło było popatrzeć na tych wszystkich rowerzystów nad Zalewem „Dębowy Las” - pokazaliśmy moc, zwłaszcza na 15-kilometrowej Paradzie. Część ludzi pewnie złapie bakcyla rowerowego. Szkoda, że szybko trzeba było wracać.

Galeria zdjęć <<<

Więcej relacji z Rajdu można przeczytać pod adresem:

http://chgrodnowa.hekko24.pl/forum/index.php?topic=428.0